Newsy ABC ARTE


5 lat serwisu ABC - ARTE.PL


Wesołych Świąt Wielkanocnych!  


ACTA 2.0 - dlaczego nie zgadzam się... 


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2019


ANIMATOR z KOCIM ŻYCZENIEM :) 

Byłam na Festiwalu ANIMATOR 2018 w Poznaniu. Oto jeden z wywiadów na temat animacji z Dyrektorem 11 Edycji Międzynarodowego Festiwalu Animator, konkursów i pokazów specjalnych. :) 50 lat animacji o żółtej łodzi dla dorosłych. :)  Poniżej szybka relacja z tego wydarzenia. 


Wywiad o ANIMATORZE :) 


Festiwal ANIMATOR 2018 - wideo relacja :) 


ABC-ARTE.PL - Nie dla ACTA 2.0! 

ABC ARTE popiera!  Zachęcam do wsparcia protestów wobec zmian w Internecie, jakie chce zafundować nam UE. 

Przy zastosowaniu zakazu linków  i przy stosowaniu filtrów treści - moja strona www zniknie w sieci, choć publikuję na niej... moje na 100% autorskie fabuły. 

Justyna Margielewska 
administrator serwisu ABC - ARTE.pl

ABC ARTE poleca: warsztaty "Revit - Animacja" 

Warsztaty poprowadzili uznani twórcy i reżyserzy filmów animowanych: Aniela Lubieniecka i Andrzej Kukuła. 

Przedsięwzięcie zakończone zostanie uroczystym wręczeniem dyplomów połączonym z koncertem zespołu MEZALIANS ART działającego przy Fundacji „Wygrajmy Razem” (1.07 – FPŻ). 

Premiera zmontowanych i udźwiękowionych filmów animowanych będzie miała miejsce w kinie KADR (Pałac Kultury Zagłębia).

4 urodziny ABC ARTE 

Stronka z rudą rysicą ma już 4 latka. 

Została założona 3 maja 2014 roku, a o czym był pierwszy artykuł... 
to już odsyłam do BLOGA :) 

 Wielkanoc 2018 

Wesołego Alleluja! 
Wszystkim fanom ABC ARTE 
i uwaga na koty zjadające pisanki :)
oczywiście gdy.... właściciel tego nie widzi. 

Animacja KOCIE ŻYCZENIE! 

Wczoraj 10 Stycznia 2018 roku ukończyłam moją, kocią animację. Efekty mojej pracy już znajdują się na stronie www w zakladce FILMOTEKA. Start projektu to był Lipiec 2017 czyli pół roku.... z kotami! 

Życzenia od Justy z ABC ARTE 

Spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, Szczęśliwego Nowego Roku 2018... spełnienia marzeń i tego, aby wszystkie kłody jakie tylko trafią się pod waszymi nogami, znikały albo jeszcze lepiej, abyście znaleźli sposób na radzenie sobie z tymi przeciwnościami...

I tak na koniec obrazek z kotem, który wskoczył na choinkę, bo wiadomo, że koty tak mają :)

11 Listopada z rysicą Urszulą 

Dziś można pochwalić się tym, za co się lubi Polskę pisząc na portalach społecznościowych pod hasłem #likePolska - ABC ARTE zachęca do tego. Jaka jest nasza odpowiedź - to musicie Sami sprawdzić na fejsie! 

Komiks NSŚ: Nieoczekiwana Zmiana on line

15.08.2017 - w sieci pojawił się komiks, będący adaptacją mojej animacji z początku 2017 roku. Jest on dostepny na portalu webkomiksy.pl - linki do moich prac w zakładce KONTAKT. 
Zapraszam do lektury... starałam się, aby ta lektura nie była nudna, wszak są wakacje! 

Festiwal Halo Echo 2017 z udziałem rysicy Urszuli 

Od 25 - 28 maja 2017 trwał VI Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych autorstwa dzieci i młodzieży, znany jako "Halo Echo" we Wrocławiu. Jedną z atrakcji tego wydarzenia, była możliwość obejrzenia animacji "Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana". Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie. 

3 urodziny strony www ABC ARTE 

3 urodziny ABC ARTE czyli do 3 razy sztuka! Zachęcam do udzielania opinii na temat serwisu! 

Rysica Urszula jedzie na OKFA! 

Moja animacja pod tytułem „Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana” została zauważona przez komisję 63 Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA im. prof. Henryka Kluby. 
Oznacza, to że film zostanie zaprezentowany podczas trwającego cztery dni przedsięwzięcia w Koninie (1 - 4 czerwca 2017) i zawalczy o nagrodę w kategorii film amatorski.

Na konkurs zostało zgłoszonych 213 filmów, a 52 dzieła jury wybrało do pokazania festiwalowej publiczności, zgromadzonej w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Trzymajcie kciuki! 

Radosnych Świąt Wielkiejnocy dla fanów ABC ARTE! 

Smacznej pisanki, dyngusa mokrego, rodzinnej atmosfery i wesołego Alleluja!
I przy okazji żadnych kotów w pisance, co najwyżej w czekoladowym jajku niepsodziance. 

Nie wiem na ile są te życzenia czegoś warte,
ale tak Wam życzy Justa z ABC ARTE

Ostatnie koty za płoty... 

Animacja "Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana! Gotowa! Ostatnie prace wypadły dokładnie na pierwszego lutego... Film powędrował sobie na konkursy dla pasjonatów. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, jak się uda... to dam znać! 

UWAGA! Coraz bliżej... do przygody rudej rysicy!

Luty 2017 to najprawdopodobniejsza data premiery animacji "Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmina". Film w pierwszej kolejności trafi na konkursy i do rąk osób, które pomagały mi w realizacji. Dopiero potem będę zastanawiać się nad jego opublikowaniem na You Tube. 

Zbliża się 1 Lipca 2016... 

Niebawem minie 16 lat od pomysłu na serię Największy Skarb Świata. Jak ten czas szybko leci... Nie będę organizować z tej okazji jakiegoś konkursu... mam troszkę pracy. Jednakże, pragnę poinformować, że usunęłam ze strony fragment książki do zrecenzowania z braku chętnych do udziału w konkursie... Widać, że lepiej jak się sama zabiorę za konkursy dla siebie... Troszkę szkoda, bo miałam pewien pomysł. Tym nieco smutnym newsem zachęcam Was do innej aktywności, choćby lubienia i komentowania moich prac. 

3 Maja 2016 - 2 lata strony www ABC ARTE 

2 latka niebawem i proszę o rady, co powinnam zamieszczać? Blogi, filmy, obrazki? 

2016 wizyt za nami... KONKURS! 

 Konkurs z rudą rysicą w tle!

Tak jak kiedyś obiecałam, jeśli licznik wizyt na stronie www ABC ARTE dojdzie do liczby 2016 będzie wielka gratka dla fanów w postaci jakiegoś nietypowego konkursu. Pomyślałam jednak, że okazji 15 lat jednej z fabuł wrzucę na stronkę coś jeszcze. Jak wiadomo, tworzę nową animację, która jak na razie jest w około 10 % ukończona... Wlecze to mi się. Jednak, żeby nie było, że cicho tu jak w diabli.... 

TAKIE INFO MAM! Ogłaszam konkurs na fan fiction lub recenzję książki pod tytułem „Największy Skarb Świata. Aby wziąć udział w tym konkursie, wystarczy napisać tekst literacki będący wypowiedzią na temat tej fabuły lub własnymi pomysłami na przygody Kingi, rysicy Urszuli, Gangu Pana Szczeka czy kosmicznych czarownic. Może nie podoba się Wam zakończenie – to je zmieńcie, a może Kinga nie powinna nosić tych cholernych okularów? :) Książka jest fragmentem rozdziałów 4 – 7. (Całość liczy 14 rozdziałów, nie licząc wstępu i zakończenia, jak powstanie nowa animacja dojdzie też 15 rozdział). 

Liczę na wasze inwencje! Nagrodą w konkursie będzie otrzymanie najnowszej animacji „Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana” dla najlepszych 3 autorów lub pełnej wersji e-booka – nagrodzeni zdecydują co wolą). EWENTUALNIE zamiast filmu (jeśli nie wyrobię się z tym filmem do 1 Sierpnia), dorzucę jakiś kubeczek z postaciami z serii „Największy Skarb Świata”.
KONURS ZOSTANIE ROZSTRZYGNIĘTY JESLI OTRZYMAM CO NAJMNIEJ 20 PRAC!!!! Zachęcam do wspólnej zabawy :)


Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

1. Polubić facebookowy profil ABC ARTE
2. Przeczytać fragmenty książki, który się zrecenzuje lub napisze fanowskie opowiadanie. : 3. Komentować wpisy – czyli prace innych osób :) 4. Własne prace

Wszystkie wasze teksty fan fiction i recenzji będą prezentowane na Fan Page ABC ARTE jako forma promocji dla waszych pomysłów. :) Żeby teksty mogłyby być publikowane, proszę wysyłać je jako załączniki na prywatną wiadomość ABC ARTE lub umieszczać u siebie na Tablicy Facebook'a, podając mi link do waszej pracy. 

KONURS ZOSTANIE ROZSTRZYGNIĘTY JESLI OTRZYMAM CO NAJMNIEJ 20 PRAC!!!! Zachęcam do wspólnej zabawy :) 


Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? 

1. Polubić facebookowy profil ABC ARTE
2. Przeczytać fragmenty książki, który się zrecenzuje lub napisze fanowskie opowiadanie. :
3. Komentować wpisy – czyli prace innych osób :) 4. Własne prace możecie publikować też u siebie na tablicy i informować innych o konkursie. To też będzie brane pod uwagę. :) 

Fragment ksiązki niedostepny - konkurs zakończony... 

Zbliżają się święta... uwaga w DYNGUSA na wodę, może być bardzo nachalna! 

Wszystkim fanom TV ABC ARTE i innych, moich projektów wiosną 2016 roku! Wesołych Świąt! Niebawem koniec 2015 roku... 

15 lat minęło, jak jeden dzień! 1 Lipca 2015!Największy Skarb Świata 
czyli NSŚ to nie tylko komiks, animacja i książka!

To przede wszystkim mój pierwszy pomysł,
który jakby miał więcej szczęścia, mógłbyć polską odpowiedzią na Harrego Pottera pisarki J. K. Rowling.  

Niestety, taka promocja ominęła projekt, bo już to nie jest atutem marketingowym... To znaczy... pomysł jest starszy od polskiego tłumaczenia, a ja z angieleskiego zbyt mocna nie byłam... 

Na szczęście przygody Kingi to nie tylko magia, o ile główna bohaterka to zero zdolności do rzucania uroków... sami się przekonajcie dlaczego! 

Projekt niebawem będzie obchodzić 15 lat!
Zerkajcie na ABC ARTE, zwłaszcza do strefy fana i na BLOG. I nie przegapcie 1 Lipca! 

3 Maja 2015 Pierwsze urodziny ABC ARTE! 


Nowe KOLEKCJE - plany aktualizacji strony

Dziś mamy 19.02.2015... Do końca lutego i w pierwszym tygodniu marca, będą zamieszczane blogi tematyczne. Proszę o komentarze! Następnie, zostaną dodane TEKSTY, tak aby powstał pełny katalog, obecnych utworów. Kolejnym etapem, będzie uzupełnianie na razie pustych podstron kolekcji od Inspiracji, począwszy... 

Przypominam, że Kolekcja Największy Skarb Świata jest gotowa. W między czasie zaczęłam pisać "Inspiracje"... więc jest troszkę do zajmowania się! Potem zabiorę się za resztę fabuł...

Jednakże na stronie www, nie będzie marazmu, bo stopniowo, zawsze będzie coś dodawane. Zachęcam do śledzenia zakładki PROJEKTY JUSTY! I oczywiście, do zeraknia na BLOG. 

Na razie,  na stronie pojawiła się nowa kolekcja na wszelkie okazje oraz strefa fana. 
Z tą stronką będzie związany KONKURS, ale czekam na efekty w odpowiedziach na BLOGU
i w liczbie odwiedzin na stronie czyli minimum 2015 wizyt. :) 

KOLEKCJA NSŚ w komplecie! 

1 LUTY i NSŚ KOLEKCJA - na stronie jest już pełna kolekcja z tego tytułu.
Oczywiście to nie koniec grafik, bo jeszcze więcej postaci, ilustracji, znajdzie się 
w książkowej wersji. Na dniach, pojawi się zakładka z wektorowymi postaciami 
z Inspiracji i masę informacji na ten temat. 


Zachęcam do czytania BLOGA i komentowania to się opłaca! Niebawem nowy konkurs! 
Dziś wyniki konkursu na 19 PYTAŃ... WIĘCEJ INFORMACJI NA BLOGU. 

Wielki Projekt Justy 2015

Zastanawaiacie się, co tym razem planuje Justa? Jest już 2 Stycznia 2015 więc,... uchylam rombek tajemnicy. W WPJ2015, kładę nacisk na lepszą aktualizację strony www. Blog, ilustracje, a także tworzenie ilustracji - kolekcji oraz opowiadań z serii Inspiracje. 


Czekam też na wyniki konkursu na książkę i aby, się udało (nie zapeszam, czaruję rzeczywistość na swą korzyść). Do końca Stycznia czekam na opinie - popozycje tematów na blogu. 

Projekt Justy - ilustracje wykonane! 

26.12.2014 
Ilustracje do książki - wykonane! Z Wielkiego Projektu Justy 2014! pozostało poprawić teksty w "laptopisie" (treść książki napisana na laptopie), a potem wykonać kolekcję gadgetów. Zapowiada się na mocny finish, albo na przedłużenie projektu na rok 2015... W sumie do końca Lutego mogę bawić się z tematem, bo czekam na werdykt jury od wydawnictwa Dwie Siostry! 

23.12.2014 Idą święta! 


Wesołych Świąt, wszystkim Czytelnikom portalu ABC ARTE życzy administrator - Justa
PS. Uważajcie na karpie, bo to zimne ryby, choinki też są skąpe i lubią podbierać prezenty, 
a poza tym, niech święta będą spokojne, rodzinne i takie, jakie być powinny!

15.11.2014 Nowe kolekcje...

Na stronie ABC Arte pojawiły się nowe galerie, w tym o mojej twórczości od najmłodszych lat i pierwsze kolekcje tj. wzory na kubeczki z serii NSŚ. Do końca roku powinnam wykonać ilustracje do książki i dokonać ostatecznej korekty. Aczkolwiek, nie ostatniej, bo przecież jeśli znajdę wydawcę to i bez takiego zabiegu redakcji, nie obejdzie się :) Byle pomysł się spodobał :)  


Do końca 2014 roku, 
pracuję nad książką 
NSŚ - Największy Skarb Świata 
(tytuł roboczy). 

27.10.2014. NSŚ - Wielki Projekt 2014 na półmetku! 

Do końca 2014  roku, pracuję nad książką NSŚ - Największy Skarb Świata (tytuł roboczy). Książka ta będzie posiadać ilustracje wektorowe, które również znajdą się na gadgetach. Jeśli bedę szukać sponsorów wśród fanów, za okresloną cenę wsparcia, bedzie można sprezentować sobie dane produkty. Niestety jako pliki do druku, bo ja na razie nie mam możliwości drukowania. Więcej informacji na dniach :)

Created by ABC Arte 2019 :)