baner z moimi postaciami
Wielki Cezar jamnik i inni - baner

KONTAKT

Nazywam się Justyna Margielewska (pseudonim: Justa w sieci) i hobbystycznie zajmuje się tworzeniem animacji, grafiką komputerową (przede wszystkim wektory w Corel Draw), pisaniem scenariuszy filmowych i opowiadań.

Wykształcenie: Dziennikarka prasowa, Kulturoznawczyni (o profilu filmoznawczym) i arteterapeutka (książka artystyczna, opowiadania). Studiowałam w: Wyższej szkole Humanitas (Sosnowiec), Uniwersytet Śląski (Katowice), Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna (Łódź).

Filmik z moimi refleksjami

Moje media:


Jak to się zaczęło?

Moja przygoda z rysunkiem zaczęła się od odręcznych ilustracji z disneyowskimi postaciami, a potem od komiksów z moimi bohaterami. Po drodze, była jeszcze manga i anime, z których fabuły… zachęciły mnie do spróbowania swoich sił w tworzeniu własnych… animacji.

Jestem samoukiem, maniaczką kotów i fanką wszelkich form animacji (moje faworyty to klasyczne, poklatkowe, filmy 2D: seriale i filmy kinowe). Od 2000 roku, w moich zeszytach zaczęły gościć postacie, pod którymi mogę, legalnie podpisać się jako… Justyna „Justa” Margielewska.

Moim, największym marzeniem jest praca w studiach animacji (chociażby w roli osoby, zajmującej się projektowaniem wizerunków postaci do animacji i pisaniem scenariuszy). Byłoby świetnie, gdybym mogła publikować swoje pomysły w formie książek, albo móc pracować z profesjonalnymi animatorami przy filmach rysunkowych…


Póki co, moje marzenia realizuję na tej stronie www, pokazując Wam, mój sposób na wymyślanie magicznych krain z mitycznymi zwierzętami, zamieszkałych przez bohaterów, którzy pozornie nie mają szans na zmienienie swojej rzeczywistości.

Rysuję to wszystko w: Corel Draw (wektorowe ilustracje), Adobe Animate (animacje 2D), The Gimp (rastrowe obrazki) oraz kredkami, markerami czyli… odręczne prace.


Pierwszą, moją postacią była ruda Kinga, która czasem zmienia się w… rysicę w okularach (#freeryśokularnik). Niektórzy, mówią, że ona ma coś ze mnie.

Obecnie, oprócz rysowania, udzielam się pisząc artykuły dla magazynów: KYAA! (dział: ciekawostki) i Sześciopunkt (teksty związane ze światem osób niewidomych i słabowidzących). Pracuję w Fundacji Wygrajmy Razem (strona www, projektowanie plakatów, tworzenie filmów edukacyjnych, pomoc przy prowadzeniu warsztatów z tworzenia filmów rysunkowych).

Ponadto, udzielam się w Internetowym Klubie Filmowym POCIĄG (projekt Stowarzyszenia De Facto).


Wydarzenia artystyczne z moim udziałem:

To przede wszystkim warsztaty artystyczne i projekty realizowane przez Fundację „Wygrajmy Razem” z Dąbrowy Górniczej. Czasem bywam na festiwalach filmowych w Płocku i innych (konkursy).

Wydarzenia:


Wspominają o mnie…

Audycje TYFLOPODCAST z moim udziałem:


Filmy edukacyjne:


Festiwale filmowe:

1. 63 Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych OKFA im. prof. Henryka Kluby – konkursowy pokaz animacji Największy Skarb Świata: nieoczekiwana zmiana w 2017 roku.

2. VI edycja Festiwalu HALO ECHO we Wrocławiu w 2017 roku – jako gość.

3. Festiwal ANIMATOR w Poznaniu w 2018 (Film: Kocie życzenie w konkursie)

4. IX Festiwal Kultury i sztuki dla Osób (Nie)Widomych w Płocku – prelekcja o nowych filmach Walta Disneya, w 2019 roku.

Film, w którym opowiadam o tych festiwalach:


Artykuły: