ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

JUSTA ANIMUJE CZYLI FILMY... O ANIMACJACH I O TYM... JAK SIĘ JE TWORZY! 

JUSTA ANIMUJE to cykl wideo blogów lub audycji, gdzie wyjaśniam jak tworzę swoje filmy lub dzielę się wrażeniami na temat moich ulubionych animacji... Czasami też wypowiadam się na różne tematy... z punktu widzenia artystki - pasjonatki. 
 Na razie jest to kilka materiałów – bardziej recenzji i jeden temat społeczny, ale wkrótce to się zmieni! Wielu twórców na prezentuje w sieci prace ze swoimi autorskimi projektami postaci lub z ich ulubionymi bohaterami. 

Z reguły są to pojedyncze ilustracje, a nie animacje. Wykonanie własnej kreskówki od zera (scenariusz, animacja, montaż, nagranie dialogów) zajmuje o wiele więcej czasu, a to znaczy, że nie da się publikować nowych projektów tak często… jak wyżej wspomniane prace! Dlatego ja postanowiłam tworzyć filmy o tym jak wygląda praca animatora – pasjonaty! Zachęcam gorąco do śledzenia moich wlogów z cyklu JUSTA ANIMUJE! 

JUSTA ANIMUJE wlogi seria 1 

JUSTA ANIMUJE to cykl wideo blogów lub audycji, gdzie wyjaśniam jak tworzę swoje filmy lub dzielę się wrażeniami na temat moich ulubionych animacji... Czasami też wypowiadam się na różne tematy... z punktu widzenia artystki - pasjonatki. :) 

JUSTA ANIMUJE wlogi seria 2 

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci
Projekt ten, a dokładnie 2 seria wlogów rozpoczynająca się od odcinka 31 została nagrodzona stypendium w ramach programu #kulturawsieci. 

JUSTA ANIMUJE wlogi seria 3

Projekt ten, a dokładnie 3 seria wlogów rozpoczynająca się od odcinka 49 otrzymała nowe, animowane logo oraz w ramch tej serii pojawiły się też filmy na żywo! Ponadto nie numerowane filmy special... takie wspomnienia związane z ulubiobnymi psotaciami! W tzw. "specialach" czasmi też wypowiadam się na ważne dla mnie tematy... 

SKĄD TEN POMYSŁ? 

JUSTA ANIMUJE to cykl wideo blogów lub audycji, gdzie wyjaśniam jak tworzę swoje filmy lub dzielę się wrażeniami na temat moich ulubionych animacji... 

Powodem do nagrywania tych filmów jest brak zrozumienia przez niektórych użytkowników w sieci Internet, że nie wszyscy artyści mają takie same szanse. Przeraża mnie zjawisko bezpodstawnego hejtu i wspominanie o „rysunkowych przegrywach”.

Wystarczy nie używać Photoshopa, żeby dostać „bana na bycie artystą”. Co jednak wtedy gdy najbardziej doceniany program ma fatalny interface?

Czy w dobie idoli rysujących perfekcyjnie nie swoich bohaterów, ktoś kto i może popełnia wiele błędów, ale może się pod tym co robi LEGALNIE PODPISAĆ… nie jest już twórcą?

Te filmy są też o tym, że trzeba czasem miesięcy i lat, aby wykonać jeden film… JUSTA ANIMUJE to moja częstsza aktywność na profilu, bo zrobienie animacji od podstaw… zajmuje na przykład co najmniej miesiąc czasu. I nie zawsze się da, bo zanim ruszy etap prac nad rysunkiem trzeba napisać scenariusz, (od tak zwanej „drabinki”).

Może czasem warto o dodatkowego lektora (audiodeskrypcja), albo nagrać dźwięki (dyktafon i łapiemy muzykę od przyrody, czy może program do edycji elektronicznych nutek?!). A jeszcze jak film… to warto nagrać dialogi i wymyślić głos dla naszego bohatera? Czy my dubbingujemy, czy udźwiękowiamy film? O tym też przypomina mój cykl JUSTA ANIMUJE… 

Ten cykl przypomina o ciekawych rzeczach, gdzie pokazuję, że warto tworzyć swoje projekty!

Dlatego ja postanowiłam tworzyć filmy o tym jak wygląda praca animatora – pasjonaty! Zachęcam gorąco do śledzenia moich wlogów z cyklu JUSTA ANIMUJE! 
Gorąco zachęcam do oglądania nowych filmów o sztuce animacji - Justa!