ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

OTO MOJE ANIMACJE! 

Na tej stronie zawarte są opisy moich dłuższych i krótszych animacji.  Pierwsza moja animacja to był taki niepozorny atomik z 2003 roku... Gdyby ktoś pytał, ale na tej stronie www... znajdują się troszkę inne prace... Jednak przynajmniej na sam start prezentuję takie krótkie podsumownie... 

Pierwszym moim, dłuższym filmem była PRZYGODA CULUMNA czyli moja, fanowska wersja anime Digimon Tamers (2005 - 2006). Rok zajęła mi ta moja, jak dotąd (najdłuższa animacja!) Ta fabuła miała jeszcze wersję z lat 2003 -2005, ale na pewnym kroku zaczęłam kombinować z lepszą rozdzielczością i napisami nie pisanymi odręcznie i tak jakoś wyszło... 

CULUMON: CYFROWE WYZWANIE!

Produkcja: 2006
Czas trwania: 40 min.
Gatunek: akcja, przygoda (shōnen).
Język: polski (tylko napisy).


Fanowska wersja kontynuacji anime Digimon Tamers. Zarys fabuły: Culumon to jeden z wielu cyfrowych stworków. Bohater przypadkiem dowiaduje się o niecnych planach złej profesor Minami i rzecz jasna próbuje znaleźć bohatera, który ochroni digimony przed zagładą.

W trakcie swych poszukiwań poznaje Bublmon, która okazuje się zamienioną w cyfrowego stworka profesor Minami, a to dopiero początek tajemnic... Technika: Macromedia Flash MX. 


ANIMACJE Z ROKU 2013

KOTKA SEN O SAMOTNOŚCI! 

Produkcja: 2013
Czas trwania: 1 min, 49 sek
Gatunek: surrealizm
Język: polski.
Obsada: Justa!


Pewnego razu biały kotek odkrywa, że jest sam w mrocznym mieście. Bezskutecznie próbuje znaleźć sobie towarzystwo. Każdy przedmiot czy napotkany przez siebie ślad przypomina mu… o jego samotności. Jest to jedna z pierwszych animacji, którą postanowiłam wysyłać na konkursy dla amatorów. Technika: rysunki wykonane w programie The Gimp 
i montowane w edytorze do wideo - Pinnacle Studio.

OGRÓD: KWIATKI I KROPELKI

Produkcja: 2013
Czas trwania: 3 min, 28 sek.
Gatunek: surrealizm
Język: polski.
Muzyka: Argus625


Krótka animacja na tle dość ponurego tła 
z kwiatami do muzyki.

NAJWIĘKSZY SKARB ŚWIATA: BERŁO BASTET!

Produkcja: 2013
Czas trwania: 31 min i 27 sek.
Gatunek: komedia.
Język: polski.
Obsada: przyjaciele, uczestnicy warsztatów komisowych 
i użytkownicy internetowej grupy dubbingowej Nanokarin Muzyka: Justa & Basza & Justin

Unikająca towarzystwa innych ludzi, ruda Kinga spotyka 
w parku rudą rysicę Urszulę. Nagle kotka przypomina sobie o tym, co kiedyś zrobiła dla niej ta samotna nastolatka. W geście wdzięczności rysica postanawia zostać jej pupilką, chociaż dziewczyna ma już własnego zwierzaka – zazdrosnego jamnika Cezara. Pomimo tego niefartu, kotka wprowadza się do Kingi, ale wcale to nie koniec tej historii… W tym samym czasie na świecie zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy, za którymi stoją kosmiczne czarownice pragnące zniszczyć planetę Ziemię za pomocą starożytnych artefaktów. 
Żeby pokrzyżować im szyki, przywódca świata zwierząt – wielki i wredny rudy Feniks wysyła kocia boginię Bastet na poszukiwania legendarnej obrończyni świata przed złem i oczywiście ta Bast… jakimś cudem ma za zadanie wkręcić Kingę  w tą aferę. Rysica Urszula na wieść, że jej przyjaciółka Kinga jest legendarną następczynią, słynnej Greczynki Ani jest prze szczęśliwa, choć nieco przerażona… 
Wkrótce do bohaterskiej Kingi zaczynają przyłączać się i inne zwierzaki, widząc w niej swoją nadzieje, tylko niestety… to jest jakaś pomyłka z tą przepowiednią. Czy wobec tak koszmarnej pomyłki, Kinga da sobie radę w starciu z trzema Władczyniami Ciemności?


FILM Z LAT 20015 - 2017...

Nioczekiwana zmiana!

Na ten film z serii "Największy Skarb Świata" 
składała się masa ręcznie rysowanych obrazków, które były kolorowane 
w programie Corel Draw.

Film ten powstał z okazji  15 lat serii z rudą rysicą  Urszulą i można było go 
obejrzeć na 63 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych OKFA 
im. prof. Henryka Kluby w Koninie  (1 - 4 czerwca 2017).

NAJWIĘKSZY SKARB ŚWIATA: NIEOCZEKIWANA ZMINANA

Produkcja: 2015 - 2017
Czas trwania: 7 min i 57 sek.
Gatunek: komedia.
Język: polski.
Muzyka: Justa!
Obsada: MADZIARAHEAVY jako Kinga, Anna Monika Chyła jako Mokosz, Radi CZ-CZ jako Bazyliszek i Pan Szczek, Jakub KUBARYTM Pączkowski jako szczur Adam, Justa jako rysica Urszula i inni. 


Słabo widząca Kinga znów wkracza do akcji! Tym razem to właśnie ona jest wzięta za kosmiczną czarownicę i musi się wykaraskać z nieoczekiwanych tarapatów, 
a wszystko przez jej narzekanie i pretensje do swego losu. Film, którego realizacja była dość długa, bo wręcz padł mój rekord świata - od początku Października 2015 do pierwszego Lutego 2017... Technika: odręczne rysunki kolorowane w Corel Draw i montowane w Pinnacle Studio. 

KOCIE ŻYCZENIE

Produkcja: (od końca lipca 2017 do stycznia 2018)
Czas trwania: 7 minut.
Gatunek: komedia.
Język: polski.
Muzyka: Weronika Wołoszyn
Obsada: Edyta Gołębczyk, Justyna Margielewska,  Anna Monika Chyła, Weronika Wołoszyn, MADZIARA.


Trzy kotki: Ewka, Sara i Borys wyruszają sobie w drogę do Cukierkowa, miasteczka znajdującego się w krainie z waty cukrowej, zamieszkałego przez śmieszne, ale bezbronne puszki. Bohaterowie napotykają na drodze dwóch od dawna zaciekle rywalizujących ze sobą wrogów: tęczowego robaka oraz psotną Mokosz, a wszystko to przez jedno kocie życzenie…  

Ten film był prezentowany w sekcji konkursowej (Film polski: filmy i seriale dla dzieci) na MFFA ANIMATOR w Poznaniu latem 2018 roku. 


FILMY Z LAT 2018 - 2020...

SERIAL: CAŁKIEM NOWA BAŚŃ

Produkcja: (2018 -2020)
Czas trwania: 1 odcinek ma od 2 -  5 minut. 
Obecnie zrealiowano 11 odcinków z 11. 
Gatunek: komedia.
Język: polski.
Muzyka: Weronika Wołoszyn
Obsada:  Edyta Gołębczyk, Ola Bratkowska, Anna Monika Chyła, Beata Milczarek, Weronika Wołoszyn, MADZIARA, KUBARYTM.

Bliźnięta – przedszkolaki Gucio i Basia wcale nie spodziewali się, 
że jedna magiczna moneta jaką znaleźli podczas swej zabawy w parku tak namiesza w ich życiu. Szybko okazało się, że nie dość, iż ta moneta zabrała dzieciaki do jakiejś krainy (gdzie ptaki mają gromowe szpony, a władzę sprawuje pani, przez którą śnią się koszmary), to na dodatek na horyzoncie pojawia się pewien dyrektor zoo, który ma niecne plany. Żeby było jeszcze śmieszniej matka dzieci skrywa pewną tajemnicę, która ma wpływ na przyszłość ich najlepszej przyjaciółki – zmory Zosi. Jak potoczą się dalsze losy Basi, Gucia, sroki Tosi i małej zmory Zosi? O tym jest ten serial. 


FILMY Z LAT 2020

NAJWIĘKSZY SKARB ŚWIATA 2020 - film z okazji 20 lat przygody rysicy Urszuli

Produkcja: (2020)
Czas trwania: 15 minut (wersja bez audiodeskrypcji)
Gatunek: komedia.
Język: polski. Muzyka: Weronika Wołoszyn i Margi Obsada: Edyta Gołębczyk, Ola Bratkowska, Anna Monika Chyła, Beata Milczarek, Weronika Wołoszyn, MADZIARA, KUBARYTM, Kasia Nowak, Karolina Żelichowska

Słabo widząca Kinga spotyka po latach rysicę, której kiedyś uratowała życie. To jedno zdarzenie to dopiero początek niespodzianek! Wkrótce dziewczyna zostaje uznana przez przyjaciół rysicy Urszuli za Legendarną Obrończynię Świata przed złem... i będzie musiała zdecydować czy chce być przypadkową super bohaterką w czerwonym dresie. Gdy Kinga waha się nad swoją rolą, na horyzoncie pojawiają się złe kosmiczne czarownice zwane Władczyniami Ciemności. Czy nastolatka ocali nasz świat przed zniszczeniem?

NAJWIĘKSZY SKARB ŚWIATA 2020 - film z okazji 20 lat przygody rysicy Urszuli z audiodeskrypcją 

Produkcja: (2020)Czas trwania: 17 minut wraz ze wstepem Gatunek: komedia.
Język: polski. Muzyka: Weronika Wołoszyn i Margi Obsada: Edyta Gołębczyk, Ola Bratkowska, Anna Monika Chyła, Beata Milczarek, Weronika Wołoszyn, MADZIARA, KUBARYTM, Kasia Nowak, Karolina Żelichowska i audiodeskrypcja od Justy! 

Słabo widząca Kinga spotyka po latach rysicę, której kiedyś uratowała życie. To jedno zdarzenie to dopiero początek niespodzianek! Wkrótce dziewczyna zostaje uznana przez przyjaciół rysicy Urszuli za Legendarną Obrończynię Świata przed złem... i będzie musiała zdecydować czy chce być przypadkową super bohaterką w czerwonym dresie. Gdy Kinga waha się nad swoją rolą, na horyzoncie pojawiają się złe kosmiczne czarownice zwane Władczyniami Ciemności. Czy nastolatka ocali nasz świat przed zniszczeniem?

YOU TUBE'OWY SZKICOWNIK JUSTY!

Seria krótkich filmów, nagrywanych od czerwca 2020.
Produkcja: (2020) Czas trwania: 1 odcinek około 2 minut. 

Podczas nagrań Justa rysuje swoje postacie lub swoich ulubionych bohaterów z innych animacji... tylko jakby to powiedzieć...  tak jak ona ma to w swoim zwyczaju!

KOLOROWANKI 2021

Seria krótkich filmów, nagrywanych od lipca 2021. Kontynuacja serii Szkicownik.
Produkcja: (2021) Czas trwania: 1 odcinek około 1 - 3 minut.
Bonusowo odc. 1 ma ponad 10 minut, ale to jest rysowanie i kolorowanie Rosamon

Podczas nagrań Justa koloruje lub rysuje swoje postacie lub swoich ulubionych bohaterów z innych animacji... tylko jakby to powiedzieć... tak jak ona ma to w swoim zwyczaju! W serii znalazły się też zagraniczne edycje kolorowanek z postaciami z anime (zwłaszcza Digimony). 

ANIMATIK 2021 i 2022

Animatik to seria w której prezentuję szkicowe obrazki moich postaci, tworzone  do nowej animacji. Nazwa wzięła się od klasycznej animacji - zanim  powstał barwny film animowany, powstawały niepokolorowane, szkice z  podstawowym ruchem postaci.

Ja najpierw tworze postacie i jakieś  śmieszne scenki, potem będą one kolorowane, nanoszone na tło i na koniec
dodawane sekwencje z tymi postaciami, jak mówią (o ile mam to w scenariuszu).