ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

NEWSY

Na tej podstronie znajdują się ważne informacje i wszelkie ciekawostki związane z moją twórczością. :)

Podaję informację o aktualnie tworzonych filmach, opowiadaniach,
czy o komiksach...

Tutaj zamieszczane są także wzmianki o nowych filmach (kiedy premiera, czy już mamy scenariusz, itp), grafikach i projektach artystycznych, w których będe mieć przyjemność uczestniczyć.

Wszystko co chciałabym powiedzieć, w formie, krótkich postów... Na przykład, że strona ABC-ARTE.PL została założona przez Justę 3.05.2014 roku i w tym dniu każdego roku rysica dostaje kolejną świeczkę na swoim namalowanym przeze mnie torcie :)

Nowy projekt! Poznajemy nasze Strachy. Blog numer 9

2021-02-10 13:22:59, komentarzy: 0

Raróg to mityczny ptak, pochodzący z dawnych wierzeń Słowian. Wyróżniał się płomieniami na piórach i płomienistym ogonem. Raróg to sokół, ale mógł też przypominać inne gatunki ptaków, jak na przykład pawia. W Rosji taki Raróg w folklorze zwany jest Ptakiem – Żarem. Co ciekawe, szary Raróg to Ptak – Wiatr, który znów występował w Polsce…

 

Stworzenie utożsamiane z bóstwem o imieniu Swaróg. Raróg mógł być też płomienistym smokiem. W folklorze, mały Raróg to także Raraszek – w postaci demonicznego pisklęcia, które miało przynosić szczęście swojemu właścicielowi. Co ciekawe, taki młody Raróg to jeden z chowańców… A, że jeden z takich stworzeń pojawia się w każdej postaci, tylko z płomieniami na ciele… Czyżby od tej postaci pochodzi Chobołd? Słowiańskie ptaki drapieżne, w tym na pewno i Raróg mogły za pomocą swych „pazurków” miotać gromami, dlatego w mojej interpretacji ten Raróg ma takie szpony - błyskawice :)

 

#Słowianie #ciekawostki #bestiariusz #mity #słowiańskaagencjaprasowa

 

Kategorie wpisu: Inspiracje
« powrót

Dodaj nowy komentarz