ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

NEWSY

Na tej podstronie znajdują się ważne informacje i wszelkie ciekawostki związane z moją twórczością. :)

Podaję informację o aktualnie tworzonych filmach, opowiadaniach,
czy o komiksach...

Tutaj zamieszczane są także wzmianki o nowych filmach (kiedy premiera, czy już mamy scenariusz, itp), grafikach i projektach artystycznych, w których będe mieć przyjemność uczestniczyć.

Wszystko co chciałabym powiedzieć, w formie, krótkich postów... Na przykład, że strona ABC-ARTE.PL została założona przez Justę 3.05.2014 roku i w tym dniu każdego roku rysica dostaje kolejną świeczkę na swoim namalowanym przeze mnie torcie :)

Nowy projekt! Poznajemy nasze Strachy. Blog numer 8

2021-01-28 15:42:42, komentarzy: 0

Może macie w sobie coś z Wędrowca? To znaczy, wychodzicie na spotkanie z problemami, aby osoby, na których Wam zależy nie musiały mierzyć się z niebezpieczeństwami?

 

Teoretycznie, taki Wędrowiec potrafił wyjść przed dom i także przepędzać groźne żywioły, lub zasypiał i jego dusza na chwilę opuszczała ciało, aby móc powstrzymywać groźne żywioły. Jednak… to dzięki swej mądrości Wędrowiec miał w swej garści sztormy i wichury, a nie jak wspomniani wcześniej Płanetnicy dzięki dłoniom mogącym pochwycić pioruny. Wędrowcem w dzisiejszych czasach, byłby zapewne ktoś… kto próbuje powstrzymać lawinę… choćby kłamstw. Tylko czy w tej walce, nie zatraciłby siebie? Nie przypadkiem Wędrowiec jest sam, jak śpiewak w pieśni Jacka Kaczmarskiego:


A śpiewak także był sam
Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg

Patrzy na równy tłumów marsz
Milczy wsłuchany w kroków huk
A mury rosną, rosną, rosną
Łańcuch kołysze się u nóg

 

I jakoś kiedy udajemy się na wędrówkę jak mityczny Wędrowiec… też jesteśmy sami ze sobą.

 

Tutaj zobaczycie jak wygląda Wędrowiec! 

 

Opis ilustracji: Grafika 3 władców gromów. Żmij, obok niego Chmurnik przedstawiony w ciemnej tiarze i w zwiewnej szacie w chmurki trzyma w dłoni burzową chmurę. Na pierwszym planie jest jeszcze wędrowiec. Człowiek w  słomianym kapeluszu, z długim szalikiem, prostej koszuli, luźnych spodniach i w butach kozakach. 

 

#mity #ciekawostki #kulturawsieci #Słowianie #bestiariusz #słowiańskaagencjaprasowa

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz