ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

NEWSY

Na tej podstronie znajdują się ważne informacje i wszelkie ciekawostki związane z moją twórczością. :)

Podaję informację o aktualnie tworzonych filmach, opowiadaniach,
czy o komiksach...

Tutaj zamieszczane są także wzmianki o nowych filmach (kiedy premiera, czy już mamy scenariusz, itp), grafikach i projektach artystycznych, w których będe mieć przyjemność uczestniczyć.

Wszystko co chciałabym powiedzieć, w formie, krótkich postów... Na przykład, że strona ABC-ARTE.PL została założona przez Justę 3.05.2014 roku i w tym dniu każdego roku rysica dostaje kolejną świeczkę na swoim namalowanym przeze mnie torcie :)

Nowy projekt! Poznajemy nasze Strachy. Blog numer 6

2021-01-25 16:16:56, komentarzy: 0

 

Z mitycznymi istotami to jest problem, bo mogą mieć one wiele swoich wersji… Tak jest w przypadku mitologii słowiańskiej.

 

Ja w swoich animacjach i komiksach przedstawiam wersję Żmija jako niebiańskiego węża mieszkającego w ciemnych chmurach… i zionącego piorunami. Taki żmij według Bułgarów… miał porywać kobiety.

 

Wiecie, jak Czesi nazywali dokładnie tego rodzaju Żmija? Zmok… czyli jakby u nas... smok? Tylko, że słowiański smok to jeszcze inna istota, która miała doprowadzać na przykład do zaćmienia słońca i ten właściwy smok… miał walczyć ze Żmijem, który w tym przypadku, jako demon burzowy, o dziwo był postacią pozytywną. Sami wiecie… po burzy, pojawia się słońce na niebie! W kolejnych postach, opowiem o jeszcze innym gatunku żmija, który wyglądał bardziej jaszczurczo, a niż wężowo! 

 

Tu zobaczycie Żmija! 

 

Opis: Kolorowy żmij... Wąż w odcieniach szarości, ma błękitne oczy, a na grzbiecie ciemną pręgę :) Koniec ogona Żmija przypomina ciemny piorun.  

« powrót

Dodaj nowy komentarz