ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

NEWSY

Na tej podstronie znajdują się ważne informacje i wszelkie ciekawostki związane z moją twórczością. :)

Podaję informację o aktualnie tworzonych filmach, opowiadaniach,
czy o komiksach...

Tutaj zamieszczane są także wzmianki o nowych filmach (kiedy premiera, czy już mamy scenariusz, itp), grafikach i projektach artystycznych, w których będe mieć przyjemność uczestniczyć.

Wszystko co chciałabym powiedzieć, w formie, krótkich postów... Na przykład, że strona ABC-ARTE.PL została założona przez Justę 3.05.2014 roku i w tym dniu każdego roku rysica dostaje kolejną świeczkę na swoim namalowanym przeze mnie torcie :)

Nowy projekt! Poznajemy nasze Strachy. Blog numer 3

2021-01-22 18:49:34, komentarzy: 0

Od IX – XIII wieku trwał intensywny proces chrystianizacji Słowian. Jednak w przeciwieństwie do królewskiego dworu, duża część poddanych miała w zasadzie jak w powiedzeniu „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek” czyli bycie zarówno Chrześcijanami jak i przedstawicielami tradycyjnej religii w siły natury, tylko, że…

 

To zachowanie pozwoliło na kultywowanie dawnych tradycji z dodaniem elementów religii chrześcijańskiej. Dobrym przykładem są Zaduszki (dawne Dziady), ale czy dzięki temu… nie pielęgnowana jest tradycja pamięci o przodkach? Na ilustracji mamy postać jakby z poematu Adama Mickiewicza… Młoda dziewczyna, która w ten jeden dzień w roku, przygląda się temu, co dzieje się na tym padole łez… Na jej ramieniu siedzi piekielny kocur Chobołd…

 

Obrazek do obejrzenia... jest tutaj! 

 

Opis ilustracji: Szkic słowiańskiej dziewczyny. Ona ma długie włosy, sukienkę w kwiaty z fartuszkiem, kwieciany wianek, a na jej ramieniu kot z płomieniami na grzbiecie. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz