ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

NEWSY

Na tej podstronie znajdują się ważne informacje i wszelkie ciekawostki związane z moją twórczością. :)

Podaję informację o aktualnie tworzonych filmach, opowiadaniach,
czy o komiksach...

Tutaj zamieszczane są także wzmianki o nowych filmach (kiedy premiera, czy już mamy scenariusz, itp), grafikach i projektach artystycznych, w których będe mieć przyjemność uczestniczyć.

Wszystko co chciałabym powiedzieć, w formie, krótkich postów... Na przykład, że strona ABC-ARTE.PL została założona przez Justę 3.05.2014 roku i w tym dniu każdego roku rysica dostaje kolejną świeczkę na swoim namalowanym przeze mnie torcie :)

JUSTA ANIMUJE odc. # 97 / Szczera rozmowa z Markiem Lechkim o jego filmie! / Interior cz. 3

2021-10-28 18:44:21, komentarzy: 0

Relacja z rozmowy z reżyserem Markiem Lechkim, autorem filmu INTERIOR. Dzieło trudne do interpretacji, bo bardzo malarskie... Widać też inspiracje sztukami teatralnymi, jest troszkę symboli i zmuszenie widza do refleksji.

 

To jeden z tych filmów, że miejscami trudno zrozumieć... Tym bardziej wymagający film, tym wnikliwsze recenzje! Tym się może poszczycić widownia na XI Festiwalu Kultury i Sztuki w Płocku... Rozmowę z reżyserem moderował Łukasz Maciejewski, według którego "Marek Lechki jest cichym mistrzem polskiego kina". Film ma 3 części.

 

Pierwsza to wstęp Łukasza Maciejewskiego i pierwsze pytania do reżysera. W 2 części jest analiza kadrów w tym dziele i pytania, a w ostatniej mamy czas na filozoficzne refleksje związane z tym filmem!

 

Zachęcam do dania suba - październik to miesiąc dobrego kina na moim kanale projektjusty :)

 

 

Kategorie wpisu: JUSTA ANIMUJE
« powrót

Dodaj nowy komentarz