ABC-ARTE INTERNETOWE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH
Strona www z komiksami, opowiadaniami i filmami autorstwa Justyny "Justy" Margielewskiej

NEWSY

Na tej podstronie znajdują się ważne informacje i wszelkie ciekawostki związane z moją twórczością. :)

Podaję informację o aktualnie tworzonych filmach, opowiadaniach,
czy o komiksach...

Tutaj zamieszczane są także wzmianki o nowych filmach (kiedy premiera, czy już mamy scenariusz, itp), grafikach i projektach artystycznych, w których będe mieć przyjemność uczestniczyć.

Wszystko co chciałabym powiedzieć, w formie, krótkich postów... Na przykład, że strona ABC-ARTE.PL została założona przez Justę 3.05.2014 roku i w tym dniu każdego roku rysica dostaje kolejną świeczkę na swoim namalowanym przeze mnie torcie :)

JUSTA ANIMUJE odc. # 72 / Jak uczyłam się tworzyć animacje?

2021-05-01 13:05:16, komentarzy: 0

Majowy weekend przed nami! Proponuję go spędzić z nowymi filmami od Justy! Może troszkę pobawimy się w tworzenie animacji? Te 2 filmy trochę Wam podpowiedzą...

 

#animacja#rysunek#CorelDraw#szkice#grafika#wektorowa​ Odcinek wspominkowy, ale wyjaśniam jak można uczyć się animować... Dlaczego czasami warto przyglądać się swoim ulubionym dziełom? Czy możliwe jest zrobienie animacji używając odręcznych szkiców i programu do edycji wideo? Do czego może przydać się Corel Draw i tryb czarno - białego skanowania rysunków do animacji (tzw. "tryb ksero") czyli faktyczne przenoszenie grafik do komputera, tak aby potem móc je pokolorować, pozbywając się jednocześnie tła. Czyli takie celuloidy, tylko, że w pamięci naszego kompa. To jednak nie koniec wskazówek... Bo to dopiero część pierwsza!


 

 

#TheGimp#animacja#rysunek#grafika#rastrowa​ Druga część odcinka wspominkowego, ale wyjaśniam jak można uczyć się animować... Tym razem nieco o grafice rastrowej… czyli niestety piksele. Jak w tworzeniu animacji możemy sobie pomagać programami z pikselami? Czy w The Gimp da się tworzyć animacje? Tak, pod warunkiem, że… pomożemy sobie potem programem do edycji wideo! The Gimp ma fajne pędzle imitujące światło dla naszych animacji. Jako uzupełnienie do edycji fotografowanych klatek do filmu (Taki film jak odręczny „Największy Skarb Świata” 2020)… to nadal z przymrużeniem oka… można nazwać go „programem do animacji”. W tym odcinku wspominam o innym filmie z 2013, do którego postacie i tła zostały wykonane w The Gimp.

 

 

Odcinki powstały dzięki wsparciu Motion Kiosk: https://www.facebook.com/MotionKiosk/

« powrót

Dodaj nowy komentarz