Inspiracje

W zapomnianej już nieco podwodnej krainie, przez wieki panował sobie ród Penieralów. Monarchowie jak wiele zwyczajnych dynastii mieli wrogów i sprzymierzeńców. Poza faktem dziwaczności Penieralów i ich poddanych, reszta z pozoru wyda się całkiem całkiem standardowa. Penieralowie byli Okrętowymi Hyclami (co to za fach?!)... Jeśli Pamiętacie strój Azorka, który przebrał się za maga Penierala i ubiór Kingi z kart Małego Feniksa, to już prawie wszystko jasne.


Czasem tak bywa, iż najgorszym wrogiem może okazać się najlepszy przyjaciel. Historia zaczyna się więc wielką klęską, a na końcu mamy trium sprawiedliwych, ale zanim do tego dojdzie różne będą losy królewskich hycli, splecione z innymi. Taki bigos fabularny z niezłą domieszką tragikomedii nie obejdzie się też od powieści gangsterskich, parodii, a nawet z przypadkowym bałwanem uwielbiającym muzykę reggae! 

Jeśli Uważacie iż Penieralowie i ich poddani z magicznej krainy są nietypowymi świrami, to muszę Was uprzedzić, osoby które napotkają dwie rywalizujące ze sobą księżniczki Mokosz i Ola, też wiele będą mieć cech co najmniej dziwnych i nie chodzi tylko o pewnych Siedmiu Świrach. Inspiracje to opowieść o tym, co się może stać gdy szuka się utraconego domu i czasem trzeba pokonać wiele przeciwności. 

Tradycyjnie jak u Justy bywa, nawiązania do folkloru mile widziane, więc w „przerwie” między pojedynkami Mokosz i Oli, min. historie o upadłych aniołach czyli o Utopocach, o pokręconych losach diabła Boruty, czy o innym zastosowaniu kwiatu paproci... I tak dalej – Inspiracje jakich wiele...

Galeria postaci z serii Inspiracje: 

Created by ABC Arte 2019 :)