ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Rozterki sprzedawczyni ubrań

2015-04-28 13:53:01, komentarzy: 0

Dawno temu, raz zdarzyło mi się być, jak ta baba zza ladą w rodzinnym sklepie z ubrankami o nazwie „Lala Ciuszek”. Wobec tego z nudy, zaczęłam notować co gadali w radiu, co podsyłali mi klienci, którym starałam się doradzać w kwestii ciuszków i taki efekt wyszedł. To niby takie, socjologiczne prawdy: to było dawno temu więc i nie prawda, jak stwierdzą niektórzy. Zwłaszcza, że tego „Lala Ciuszka” już nie ma... został tylko na kartkach powstającej książki „Inspiracje”. O taka dygresja!


Motylki ozdobne tło

 

1. Ludzie, którym doradzono w sklepie z odzieżą, nie grożącą finansowym bankructwem, w ramach podziękowań opowiadają dowcipy. I tak jeden Pan, opowiedział mi: „Matka patrzy przez dziurkę od klucza do pokoju córki. Tam ona i chłopak klęczą na dywanie i modlą się. Przyszła teściowa poczuła ulgę,wchodzi do pokoju i pyta: „O co się modlicie dzieci?”Bo młodzi nie robili nic złego tylko modlili się... o to, żeby była miesiączka! - wyjaśnili”

 

2. W radiu gadają o wypadkach i przypadkach przy wypadkach. Jest lipiec utonęło już 95 osób, więcej niż zabitych na drogach w 2010 w lecie. I zaraz taki tekst: Ratownik na plaży reanimował chłopaka. Udało się, a matka na koniec pyta się tego herosa gościa, odzyskując syna... a czepek to gdzie?

 

3. Dla niektórych, dobry humor jest warty podarowania czekolady! Życzę zdrowia, dlatego, że obok jest szpital! I nie chcę za to zapłaty!

 

4. Są i tacy, którzy wszystko kupiliby za przysłowiowe 1 zł! I na nic się zdadzą tłumaczenia, że transport kosztuje, że to i tak promocja... potem biorą wór i idą handlować na targu!

 

5. Jak gra radio typu RMF FM czy „Zetka” to prędzej czy później wydasz masę kasy na SMS-y konkursowe, zwłaszcza jak klienta nie ma w sklepie!


Wysyłasz imię, miejscowość, a równo o16.00 odpisują, „jutro jesteśmy o 8.00, powodzenia”! I tak odwiedzający płacą za ciuchy, a ja swoimi SMS-ami utrzymuję przy życiu, pierwsze, komercyjne radio w Polsce. Bo to patriotyzm i precz... z komuną!

 

6. W Polskim Radiu też mają konkursy, za niższą pulę lub za gadgety. Ja tam chciałam tę ośmiornicę Paula, który miał przepowiedzieć, jaki kraj wygra Mundial (RPA 2010)? Ciekawe co w tamtej chwili przepowiedziałby mi ten stawonóg? Czy w pudełkach dla tego drania nie było przypraw? I jak to było, że zwierzę ciągle wybierało dobrze? To znaczy faworyci Paula szli dalej do finału. Ciekawe, co zrobiliby Niemcy jakby nie wybrał ich przekąsek? Obcięliby mu wszystkie ... macki! I co zrobi polski kibic jak Polska wygra mundial? Wyłączy play station i pójdzie spać!

 

7. Nie wiadomo czemu,ale sklepy typu „Lala Ciuszek” zaczęli ludzie nazywać Pewexami. Może z zazdrości, bo w Pewexie byle kto nie kupował? Tam były luksusy ponoć i to zagraniczne! I jak stary dowcip głosił w PRL, w kraju rządzonym przez generała Jaruzelskiego, który nosił ciemne okulary niczym jakiś spawacz... bo chciał przyspawać PRL do ZSRR!

 

8. Jakie uniwersalne pragnienia ma sprzedawca: niech towaru będzie mniej, niech ludzie nie pytają „kiedy nowy towar”, niech mi nie mówią, że jestem podobna do siostry, (bo chyba nie jestem? I nie lubię tego!)... i niech kończy się ten dzień! Bo zamykam ciuszka i idę po kredki! Mam kilka pomysłów na „Siedmiu Świrów (fabuła z Inspiracji), a jeszcze magisterka o twórczości Koterskiego za pasem i koniec, basta, studentka też człowiek! Wchodzę do domu... a tam Kuba jamnik chce iść na spacer!

 

9. Polityka w realu: Wchodzisz do urzędu pracy i dowiadujesz się, że skończyły się unijne dofinansowania na stworzenie ci stanowiska pracy. Polityka w mediach: w głowach polityków przed całe lata zaćmienie, a w dniu wyborów dogorywa słoneczko.

 

10. Co ludzie robią w wakacje? Chodzą do sklepu po piwko do Biedronki. Czemu biedronka ma ciemne łatki na czerwonym kubraczku? Bo to są nasze, ciemne, kosmiczne dziury w portfelach! W górach w schronisku, siedzą turyści bo leje deszcz. Jakoś im to nie przeszkadza, bo leją sobie do kieliszków ognistą wodę. I na razie tyle z dygresji, zapraszam do komentowania...


« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)