ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Mega ciekawostki z portalu ABC ARTE cz. 6

2017-06-19 22:24:45, komentarzy: 0

101. Geneza postaci Justy to były też zwierzaki z mojego domu. Ciekawa jest opcja z papugami nimfami, te dwie to Gwizdek i Cytryna, ptaki, które kiedyś mieszkały u mnie w domu. Hałasowały jak nikt! Co prawda, Gwizdek, okazał się Gwiazdką, bo samiec nimfy, wygląda nieco inaczej ale, czy ja, czy siostra, miałyśmy o tym pojęcie? Nie rozróżniałyśmy papug po wyglądzie, lecz po głosie.


Mity ze największego Skarbu Świata Kinga,, Feniks i reszta paczki

 

Oczywiście – postacią na cześć papug, jest papuga Kleo, tylko policzka ma innego koloru niż właściwa nimfa w naturze.

 

Pies Cezar, piekielnie zazdrosny i nie lubiący innych zwierząt (zwłaszcza drobnych gryzoni, myszy) to taki portret jamnika Kuby, który przez lata towarzyszył nam... Kuba był bardzo żywym psem i zdawał się nie narzekać na swój reumatyzm, ale tak samo jak komiksowy Cezar, (nawet i bardziej) nie tolerował myszy.

 

Jednego z domowników po prostu zagryzł, a była to mysz domowa o imieniu Filipek. Filip też stał się pierwowzorem jednej mysiej postaci z serii „Inspiracje”.

 

Ciekawa jest również opcja, zwierząt egzotycznych, jakie pojawiły się w komiksach. Pomijając oczywiście legendy czy podania, gatunki ssaków, ryb, płazów czy ptaków, wybierałam losowo, przeglądając albumy o dzikich zwierzętach. Miałam tego trochę. Zawsze wybierałam jakieś ciekawe stworzenia, czyli te „najdziwaczniejsze”, albo po prostu nie typowe, lub te ulubione i domowe.

 

Moim ulubieńcem jest min. orzeł Filip, konkretnie powinien zwać się małpożer z Filipin (największy gatunek orła, który zjada min. małpy) i stąd imię ptaka. Nasz orzełek to taki młody, głupi typ z tego gatunku, który dał się pogonić jednej małpie w czerwonym dresie!

 

102. Justa swoje pierwsze filmy oglądała w kinie MUZA w Sosnowcu. Teraz się jej marzy... aby te odrestaurowane kino studyjne zaczęło pokazywać moje filmy. Jak na razie filmy Justy są na You Tube i na www.abc-arte.pl 3 Maja 2014 wystartowała strona ABC ARTE...  3 Maja 2014 wystartowała strona ABC ARTE...

 

103. Justa jest zodiakalnymi bliźniętami (horoskop europejski) lub tygrysem (horoskop azjatycki)... Wiecie, przyczajony tygrys... ukryty ryś???

 

104. Ulubioną technika animacji Justy to jest klasyczna, rysunkowa animacja po klatkowa. Czyli po prostu masa rysunków – szkiców, a nie tam wektory. Choć znów grafika wektorowa jest fajna do ilustrowania!

 

105. Pierwszym programem graficznym jaki mi wpadł do rąk był MS Paint z Windowsa Millenium :) Bez bicia się przyznaję, ale nie robiłam na nim... animacji! Aż dziwne :)

 

106. Nazwa kanału Justy ABC ARTE czyli projektjusty na You Tube, odnosi się do projektu z 2013 roku czyli animacji Największy Skarb Świata.

 

107. Jednym z ulubionych anime Justy są serie Digital Monsters (pomijając najnowszą!), Natsume Yuujinchou i Mikan Enikki. Z tych serii Juście zdarzały się fan arty :)... ale generalnie to te ciekawostki o moich fabułach są!

 

108. Rekordzistą jest animacja Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana z 2017 roku. Może trwa tylko 8 minut, ale tworzyłam ją od Października 2015 roku do Lutego 2017, a wszystko przez to, że film jest ręcznie rysowany i każdy z rysunków musiał być zeskanowany, poprawiony, pokolorowany, a dopiero potem zmontowany!

 

109. Nowa animacja Justy na pewno powstanie na komputerze i zero skanowania szkiców... to wiem na pewno! Możliwe, że w programie Opentoonz... o ile go ogarnę!

 

110. W „Największym Skarbie Świata” znajdują się odwołania do ataków na World Trade Center (11.09.2001) – gdy papuga Kleo wspomina o bakterii wąglika. I Feniks w tym samym rozdziale przebiera się za arabską kobietę, a potem terroryzuje boginię Bastet.

 

111. W „Największym Skarbie Świata” akcja toczy się w Egipcie, ale nie ma tam radykalnych muzułmanów! Najlepiej to widać po prezydencie Kairu, ubranemu w zachodni garnitur i nawet Kinga nie ma problemów, choć nosi się w dresie!

 

112. Akcja „Największego Skarbu Świata” często przenosi się do tzw. „lepszych czasów” czyli przed atakami z 11.09.2001, bo raczej unika jak ognia tematu terrorystów.

 

113. W komikach Justy nie ma szczęśliwych zakończeń w stylu „żyli długo i szczęśliwie”, ale za to bohaterowie wychodzą na prosto. I tak jestem większą optymistką niż Osamu Tezuka... cieszcie się!

 

114. Na medalionie Kingi widnieją napisy „wiara, nadzieja, miłość” odwołujące się do religii chrześcijańskiej, ale Justa… to liberał!

 

115. Justa uważa, że rysowanie fan artów to najlepsza reklama dla autorów, których postacie ktoś rysuje.

 

116. Justa zaczęła wymyślać swoje postacie, ponieważ usłyszała, ze powstanie pełnometrażowa polska animacja z dialogami - „Złote Krople”. Ostatecznie film został zrealizowany w 2016, twórcy mili cierpliwość i na dobre podpuścili (tak przy okazji)... Justę do swoich fabuł.

 

117. Jednymi z najbardziej znienawidzonych przedmiotów szkolnych przez Justę obok muzyki i matematyki, chemii i fizyki była informatyka. Do czasu, jak Justa kapnęła się, że na kompie można... rysować, a właściwie robić animacje!

 

118. Justę bardzo i to bardzo dziwi fakt, że w Japonii fanowskie komiksy są... nielegalne!

 

119. Justa rysowała swoje postacie na koszulkach... charytatywnie!

 

120. W fabułach Justy femme fatale nie są złe, a przynajmniej nie tak złe jak... fatalni faceci!

 

121. Ludzkimi bohaterkami większości tytułów Justy są postacie żeńskie, ale w przypadku zwierząt bywa już różnie...

 

122. Pierwsze animacje Justy nie licząc „Przygody Culumona” były montowane w Windows Movie Makerze. O zgrozo... nadal mi się zdarza używać tego programu.


123. Twórcy polskich animacji raczej nie lubią pokemonów, tak samo jak niektórzy muzycy twórców disco polo, ale... ci pierwsi mogliby przestać wierzyć, że ich odbiorcami mogą być ludzie do lat 12 i przy okazji wyciągnąć doświadczenia z tego jak zrobić markę ze swoich bohaterów...

 

124. Justa uważa, że polskie filmy animowane nie powinny być nieme. Choć osobiście uważa, że montownie muzyki i dialogów do animacji to... jedno z tych najmniej fajnych rzeczy w procesie robienia animacji. NIENAWIDZĘ TEGO!

 

125. Najfajniej się wymyśla postacie, a najgorzej je promuje się! A dowodem na to są te 125 ciekawostki! A w „Największym Skarbie Świata” bohaterowie jeżdżą fiatem 125p czyli maluszkiem :) 


I to byłoby na tyle :) 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)