ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Mega ciekawostki z portalu ABC ARTE cz. 4

2017-04-08 16:59:06, komentarzy: 0

Kolejne newsy z bloga mam... Tym razem garść informacji z nowych fabuł i nieco więcej ciekawostek. Zachęcam do komentowania :) 


51. „Zwariowany świat Jagody Kot” to komiks ukończony w 2006 roku, ale inny od wszystkich, bo o uczłowieczonych zwierzętach. Jest to seria z wieloma, barwnymi bohaterami, która powstała dlatego, że Justa raz obejrzała reportaż , z którego jasno wynikało, ze mamy coraz więcej luksusowych, zamkniętych osiedli w Polsce. I takie miejsca bywają złośliwie określane są mianem „złodziejówek”... Tyle mi wystarczyło, aby powstały w pełni kolorowe komiksy o gadających postaciach, przypominające, że może i animacje uczyłam się robić na filmach Toei Animation, ale komiksy to dzięki Papciowi Chmielowi! :) I to jest taki mój ukłon w stronę fabuły o Tytusie de Zoo. Tylko, że nie tylko szympans tam zachowuje się jak człek.

 

52. Pierwotnie seria „Inspiracje” składała się z kilku nowelek komiksowych gdzie występowały koty, ale nie w rolach głównych. I stąd „rysie opowieści”. Jednak gdy krótkie komiksy zaczęły oscylować wokół rożnych teorii, podań i parodii i tak tytuł wspólny dla tego wszystkiego miały być „inspiracjami”. I tak 50 krótkich komiksów stało się kontynuatorką „Największy Skarb Świata”.

 

53. „Kronika Penieralów” to opowieść stylizowana na propagandę sukcesu. Tylko czy ludzie mieszkający w podwodnym mieście, gdzie nie ma Internetu, mogą uważać siebie za ludzi sukcesu?

 

54. Kot Lucek miał po raz pierwszy zjawić się w kontynuacji „Inspiracji”, a pojawił się w nowej animacji „Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana”.

 

55. Kraina z animacji „Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana” jest inspirowana miejscem do jakiego trafił Alex z komiksu „Dziwna Opowieść”, ale tam nie było drzew... wiszących jak nietoperze, che che.

 

56. Gatunek z jakiego pochodzi większość fabuł Justy to według terminologii stosowanej w przypadku anime to byłoby: „okruchy życia”/ youkai.

 

57. Większość fabuł Justy najpierw były komiksem, potem opowiadaniami lub animacjami. I te fabuły gównie powstawały w … wakacje!

 

58. W roku 2003 powstało najwięcej autorskich komiksów Justy, ale i tak nigdy nie było ich więcej od moich prac z 1999 roku, które były fanowskimi komiksami, głównie z... kucykami i z łebskim Harrym.

 

59. Absurdy opisane w fabule „Ci wielcy ludzie” są oparte na doświadczeniach Justy, a konkretnie są związane z tym, co autorka usłyszała gdy szukała pracy...

 

60. Tytuł „Ci wielcy ludzie” nawiązuje do piosenki o tym tytule. Na zasadzie ironii.

 

61. W fabule „Nekomaty i siedem medalionów” występuje postać o nazwisku Tezuka. Jest to dość czytelne nawiązanie do Osamu Tezuki.

 

62. Justa na dzień 11.02.2017 narysowała około autorskich 1000 postaci. Gdyby jednak do tej listy dodać postacie, jakie wymyśliła na potrzeby fanowskich fabuł (jak na przykład „Przygoda Culumona” z 2006 roku) to liczba bohaterów Justy byłaby już co najmniej z 2 razy większa. Pytanie, czy własna postać rysowana jako postać do ulubionego anime to już nie własna postać... czy to tylko fanowska?

 

63. W „Przygodzie Culumona” mamy 280 nowych stworków od Justy i kilka postaci ludzkich do tego tytułu, którzy równie dobrze mogliby znaleźć się w innej fabule Justy.

 

64. Justa uważa, że szybciej wymyśla się postacie do istniejącej już fabuły, a niż postacie do swoich opowieści.

 

65. Ulubionym kolorami Justy są pomarańcz i czerwony.

 

66. Kinga z „Największego Skarbu Świata” to ponoć Justa z czasów gimnazjum.

 

67. Pan Szczek to pierwsza postać z serii „Największy Skarb Świata”, która miała być zła, ale jakoś mi nie wyszło.

 

68. Jarek z fabuły „Mały bohater” to fizyk, bo Justa nie lubiła fizyki i stroiła sobie żarty z tego przedmiotu.

 

69. Sachmet – lwica bogini wojny, miała być najlepszą przyjaciółką Feniksa, z „Największego Skarbu Świata” ale... jakby to wyglądało, gdyby lew biegał bezkarnie po ulicach Warszawki i nie zbudzał paniki?

 

70. Postać duszka z komiksu „Euroklasa - super klasa wakacje z duchami” wzorowana jest nieco na pasterce Zosi z „Dziadów” Adama Mickiewicza. 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)