ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Mega ciekawostki z portalu ABC ARTE cz. 3

2017-03-20 17:22:15, komentarzy: 0

Garść informacji o postaciach Justy z animacji, komiksów i opowiadań. Tym razem nieco więcej horroru i folkloru mam... przekonajcie się sami. BLOG czytamy na własne ryzyko :) 

 

41. „Ziara i Zoja: perła Kilimandżaro”. Komiks stylizowany na lwią przygodę. W pierwowzorze, główne bohaterki miały należeć do jednej fan fabuły. Patrz: ciekawostka 18. Poza tym, mamy tam lamparta zwanego Zbyszko i to on jest powodem do żartów. W fabule mamy też dwie małpiatki, które uważały się za istoty ludzkie i wybrały się na safari... i to jest powód do rozpoczęcia tej fabułki, potem ginie jeden lew – ludożerca w nieznanych okolicznościach...

 

42. „Super miś” to taki wariant naszego, lokalnego super herosa. Pomysł z wizerunkiem nieco inspirowany misiem uszatkiem, bo skoro mamy też wersję pijaczka z klapniętym uszkiem z kartonów TV4 to czemu i nie Uszatek z laserowym wzrokiem?

 

43. „Syrenka” to jeden z komiksów Justy, który można spokojnie publikować osobno po jednej kartce. Bo na 1 planszy mieści się 1 przygoda tytułowej syrenki Kirke (opisanej w greckiej mitologii jako kobieta – ptak) i Nekotki. Nekotka to po prostu znaczy tle co „Kicia”, a właściwie to „Kicia Kicia” (jap. neko czyli kot). Nekotka ma dwa ogony i jest to związane z pewną legendą o kocie zwanym nekomata („rozdwojony kot”). U Justy od tego komiksy, pojawiają się takie koty, jako postacie z zaadaptowane na rasę magicznego kota, który wszystko komplikuje, pochodzącego rzecz jasna z Japonii.

 

44. Komiks „Nowa Baśń” to trzy rozdziałowe nowelki, których zadaniem jest wyjaśnienie zagadki zniknięcia Penieralów, a przy okazji wmieszania przypadkowych bohaterów... w nie swoje sprawy. Postacie z tego komiksu pojawiają się w animacji „Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana” jako gapie, które obserwują poczynania Kingi i Mokosz. Z tego komiksu z lat 2012 pochodzi też bałwan Michał, słuchający muzyki reggae i nie jest on inspirowany Olafem z „Krainy Lodu” (film z 2013 roku).

 

45. „Ilustrowany świat Justy” to próba narysowania komiksu w zupełnie nowy sposób, a przy okazji felieton autorki na temat rysowania. W komiksie tym pojawia się rysica Urszula z „Największego Skarbu Świata”

 

46. „Moje dwie upiorne siostrzyczki” - tez pojawiają się w nowej animacji Justy z 2017 roku. To te dwie damy – gotyckie lolity, które w tym komiksie opiekują się jednym karłem, pracującym w sklepie ze słodyczami.

 

47. „Nekomaty i siedem medalionów” - komiks nie powstał, a tylko barwne ilustracje i do tych obrazków tylko opowiadanie, więc nie mamy wersji z dymkami. Bohaterami tej fabuły są siedem nawiedzonych kotów i ich właściciele – gimnazjaliści, którzy poszli na wagary i dzięki temu nabawili się kłopotów. Czym są nekomaty... patrz ciekawostka 43 i jeszcze gimnazjaliści, to też niedługobędzie edukacyjna ciekawostka.

 

Gimnazjum – 3 klasowa szkoła, swoiste uzupełnienie podstawówki, odpowiednik klasy 7 i 8, a dodano jeszcze 9... czyli ukradziono 1 klasę liceum albo technikum. Przez część dawnych gimnazjalistów i ich rodziców określane mianem „bardzo głupiego wieku”... albo „edukacyjną porażką”, kto miał nadto jeszcze perspektywę bycia pierwszym rocznikiem to jeszcze dopowie „króliczki doświadczalne... z nas zrobili!”.

 

48. „Sekretny świat Agnieszki”... z tego tytułu pochodzi prehistoryczna wrona, na której fruwa Mokosz w animacji „Największy Skarb Świata: Nieoczekiwana Zmiana” i kilka postaci widzianych w animacji. Miejscem akcji opowiadania jest jednocześnie fabułą książki, do której wpada starsza siostra Agnieszki, gdy próbuje zniszczyć rękopis tej młodszej. Morał jest jasny: nie palić książek!

 

49. „Zaczarowany kamień Dorotki Psotki” to kolorowy, krótki komiks. Ostatni tytuł z serii „Inspiracje”. Inspiracją tu była... fatalna obsługa Justy w pewny sklepie! Serio, a że zbliżał się pewien konkurs komiksowy to coś takiego się naskrobało. Tylko niestety komiks przepadł mi, a pozostały skany...

 

50. W 2012 roku powstał scenariusz do komiksu pod tytułem „Pudełeczko pełne strachów”. Miały to być kolejne, krótkie inspiracje, ale wraz z pracami nad tytułem, powstała dla niego rekordowa ilość postaci wręcz pierwszoplanowych, oparta na demonologii słowiańskiej (więcej niż w serii „Największy Skarb Świata” - około 50 samych postaci z wierzeń). I tak narodził się projekt sygnowany burzowym wężem Żmijem, czy nawiedzonym kotem Chobołdem (nawet wizualnie lepszym od japońskiego nekomaty... bo płonącym i mogącym przybierać też inne płomienne wcielenia). Te postacie też pojawiają się gościnnie w nowej animacji.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)