ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Majowe blogi: urodziny ABC ARTE!

2015-05-02 10:42:02, komentarzy: 0


Majowe blogi będą bardzo krótkie, ale na temat. To tak dla kontrastu wobec oldschoolowego Kwietnia. Świętujemy! Przykładowo.. Nie tylko uczczenie Konstytucji 3 Maja, ale też pierwsze urodziny ABC ARTE!

 

Tort ABC ARTE z jedną świeczką... właściwie pędzlem wbitym w ciasto

 

ABC ARTE czyli moja stronka www z tekstami i obrazkami. Strona powstała ponieważ chciałam prezentować swe prace, ale też stworzyć serwis www, w którym pojawią się postacie czerpane z naszych korzeni. To takie me inspiracje, ale maleńki patriotyzm twórczy na co dzień.

 

Mamy więc na stronce: 1) trochę żartu z rodzimym folklorem, 2) Cytaty z kina made in Polska, 3) Bohaterowie w większości mają polskie imiona, 4) miejsce akcji... Polska i to się o dziwo nie podoba moim, potencjalnym wydawcom!

 

Moja stara strona www, nazywała się komiksy.like.pl (stąd, że lubię komiksy!). Nic odkrywczego. Redagując ABC ARTE, okazało się, że komiksy to nie jedyna branża, jaką reprezentuję... i o dziwo one poszły na dalszy plan! ABC ARTE powstała jako odpowiedź artystki, która nie ma do kogo iść ze swoimi pomysłami, bo jakoś trudno je kupić, a do szczęścia dotychczas mam konkursowego pecha. I na dodatek, staram się walczyć z wydawniczą polskofobią. Jak się coś dzieje w kraju nad Wisłą to ludzie tego nie kupią...

 

I tak się miotam! Marzy mi się stos animowanych komedii w polskich kinach, z polskimi twórcami na plakatach, bo ile można cieszyć się z dubbingu marki Disney? Powinniśmy brać przykład z Belgów i Francuzów, bo ich filmy też u nas puszczają! I niech rozwiązania japońskie też powinny dać Nam do myślenia... niech mentalność PRL wobec animacji... w końcu się skończy!

 

Chciałabym aby takimi inicjatywami, rodacy zaczęli się przekonywać do inwestowania w swoich twórców... nie więc to przypadek, że projekt ruszył w Maju, bo to taki polski miesiąc! Zapraszam do komentowania, z czym jeszcze kojarzy Wam się ABC ARTE?

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)