ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Logo ABC ARTE - ciekawostki

2015-02-06 21:02:51, komentarzy: 0

Logo ABC ARTE, jak wygląda prawie każdy widzi, a jeśli niestety nie, to postaram się coś opowiedzieć. Poza tym, kilka ciekawostek, przyda się każdemu... bez względu na sposób poruszania się po mojej stronie www.

 

Logo serwisu to ruda rysica. Dokładnie to głowa rysicy z wyciągniętymi na przodzie łapkami. Kocica jest uśmiechnięta i lekko szczerzy kły. Oczy mruczki, szeroko otwarte. Kicia ma złote ślepka z piwnymi tęczówkami. Rzecz jasna czarne źrenice, w których widać białe błyski. Urszula, bo to dokładnie ta postać ma ciemny nos i takie wyraźne obwódki wokół oczu. Znakiem rozpoznawczym mruczki są długie wąsy po bokach i włosy czuciowe nad oczyma, te charakterystyczne „kocie rzęsy” w liczbie trzech.

 

Uszy rysicy mają pędzelkowate zakończenia, ale są tylko delikatnie widoczne na tle logo. Obrazek jest bardzo prosty, pejsy po bokach głowy prawie niewidoczne. Na lewym uchu oparty jest malarski pędzelek w barwie fioletu, który domyślnie symbolizuje sztuki wizualne, ale także pisanie czegoś (jakby to było w przypadku Azji).

 

Urszula pokazuje się na tle okrągłego kamienia złota w czerwonej ramce. Na kamieniu czerwonawe napisy, dużymi, pogrubionymi, ozdobnymi literami „ABC ARTE”. Krój czcionki – nieznany, bo to moje odręczne literki.

 

Teraz ciekawostki na temat logo. W pierwowzorze rysica miała mieć zamknięte jedno ślepko, (miała nim mrugać w wersji animowanej, jakby w geście perskiego oka). Dokładnie to lewe. Pędzelek - miało go nie być na korzyść ołówka, ale jakoś mi się ten ołówek nie podobał. Stare i nie modne. Na dodatek – logiem miał być mój stary art z fioletową rysicą z programu The Gimp, ale niestety poza ciekawymi efektami cieniowania, był strasznie niestrawny. Trzeba było wymyślić coś innego. Czasem zastanawiam się nad tamtym artem, aby dać kontury, bo rysica ma fajną pozę i jest cała, ale już się bardzo do tego logo przywiązałam.

 

Strona zwie się ABC ARTE – a wcześniej była komiksy Justy. ABC ARTE – to taka znana nazwa, wszyscy tak się zwą, myślałam, a tu nagle niespodzianka! Zza granicami Polski nazwa stosowana w serwisach o sztuce na portalach portugalskich lub hiszpańskich, ale fart! Na Facebook na razie jest tylko jedno polskie ABC ARTE!

 

Na stronie www jest jeszcze baner w kształcie kliszy filmowej, a w każdej klatce jedna postać z serii Największy Skarb Świata. Niebawem, chyba zmienię ten banerek, bo nie tylko tę serię stworzyłam, a to przecież ma pokazywać multum mych pomysłów. Dlatego też na razie, nie opowiadam jak dokładnie wygląda baner.

 

Strona o dziwo jest czarno szara, czarne miejsca na tekst, jasnoszare czcionki, czasem czerwone, pomarańczowe lub żółte, ewentualnie białe. Litery powiększone. Strona jest dość specyficzna. Robię to społecznie, nie emituję reklam i mam dużo pomysłów w galeriach i na samym blogu. Niestety nie wszystkie obrazki ma czas opisywać, co do joty. Opisy znajdują się w moich opowiadaniach, albo na blogu. Strona ma moduł wyszukiwania, więc można pisać frazę i szukać tego, co trzeba.

 

Osobom używającym Jaws lub innych aplikacji głównie polecam blog, ale tam gdzie mam obrazki, sygnalizuję komentarzami, co tam może być. Jeśli istnieje potrzeba, dowiedzenia się czegoś więcej na temat wyglądu ABC ARTE czy poszczególnych postaci, zawsze mogę napisać. Na razie, skupiam się na aktualizacji strony (teksty, nowe opowiadania, ilustracje w kolekcjach), ale zawsze mogę napisać o czymś innym... w końcu to też strona nie tylko o kulturze wizualnej. Zastrzegam sobie tylko dział kompozytorzy, zespoły muzyka, nuty... - to nie moja działka, pomijając aspekty filmowe! 


I to na razie tyle,

JustaKategorie wpisu: Projekty Justy
« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)