ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Dzień niepełnosprawnych 5 Maj

2014-05-05 20:38:28, komentarzy: 0

 

Tuż po długim weekendzie, w Polsce, obchodzi się Dzień Godności dla Osób Niepełnosprawnych. Powinnam od razu dodać "bez komentarza". Jednakże, bez komentarza, to tak nie przejdzie...

 

Pół roku zaraz minie, jak szukam pracy. Pół roku, a ktoś mi od święta, mawia o godności. Fakt, że to bardziej dzień osób  niepełnosprawnych intelektualnie, ale... Nie da się ukryć pewnych faktów. 

 

Wiem - ponarzekam sobie na własnej stronie www. Może ktoś to kupi, może ludzie nie są aż tak głupi! Największym chyba mitem jest to, że jak się komuś da licha rencinkę, to cała reszta się już nie należy...

 

Ponoć są potrzeby podstawowe i te wyższe. Renta około 610 zł z tytułu, schorzenia nie do wyleczenia jest.... nawet CZYNSZU się za to nie zapłaci! 

 

Godność - niech zostanie doceniany czyiś wysiłek, Bardzo o to proszę i to nie od święta... Nie można całe życie być wolontariuszem. Piszę to, bo jestem lekko zestresowana, pewna bezmyślną opinią z serwisu społecznościowego. Nie gniewam się na osobę, ale na pewien tok myślenia.

 

Pointa, o święcie dowiedziałam się z TV, zaś pewną opinię, przeczytałam na Facebook. Ciekawe jakie medium z tych dwóch źródeł, ma większą siłę rażenia? 

 

 

Kategorie wpisu: Projekty Justy
« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)