ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


Bolek i Lolek czyli obgadujemy animacje cz. 2

2014-06-26 13:38:31, komentarzy: 1

 

Obgadujemy animacje... Tym razem, postawimy na coś polskiego. Dwaj chłopcy mają już 50 lat. Czy to możliwe? Możliwe – jeśli są narysowani. Mowa oczywiście o dwóch rozrabiakach, Bolku i Lolku. Imiona niemal legendarne i wyłącznie kojarzone z Polską. Lolkiem, nazywano kiedyś papieża Jana Pawła II, a Bolkiem, ponoć agentem prezydenta Lecha Wałęsę. Poza tym, jak wybuchła afera teletubisiowa, rozrabiakom się dostało, że kochają inaczej.

 

Osobiście nigdy nie byłam największą fanką Bolka i Lolka, a to stąd, że część seriali z tymi  rozrabiakami nie miało dialogów. Jednak, nie wierzę, że zanim zaczęłam na to bardziej zwracać, oglądałam przygody polskich rozbójników. Co by nie mówiąc, Bolek i Lolek to nie tylko postacie z animacji, ale też bohaterowie książek... a nawet pluszaki...

 

Z mojej strony życzę polskim animacjom takiej popularności, która wynikała ze wsparcia rodzimej telewizji. Nie ukrywajmy tego. Pomysł aby TVP ABC, emitowało TYLKO polskie animacje nie jest głupi. Tylko niech oprócz starych odcinków pojawiają się nowe z dialogami i te bez :).

Można serialu nie lubić, ale nie da się ukryć to jest DOBRA polska marka.

 

Więcej nie obgaduję, ale odsyłam do filmiku takiego małego reportażu. Ja zawsze lubiłam animacje pełnometrażowe i może dlatego najlepiej wspominam dwa filmy o słynnym Dzikim Zachodzie i podróżach chłopaków. Chociaż brak dialogów pozwalał na zrozbienie czegoś uniwersalnego :) 

 

Animacje polecam młodszym widzom, bo to ubaw po pachy i to za darmola. Jakby to powiedział ten mamut Maniek z „Epoki Lodowcowej”. Zapraszam do komentowania. 

 

Tu fragment animacji... 

 

Kategorie wpisu: Animacja
« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Meduza 14:54, 27 czerwca 2014

    Jakoś nigdy nie lubiłam Bolka i Lolka .

    Odpowiedz

Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)