ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


ABC ARTE skąd pomysł na nazwę?

2015-05-05 17:36:33, komentarzy: 0

Skąd nazwa? Myślałam nad czymś prostym, ale nie anglojęzycznym. O dziwo, raz usłyszałam, od znajomego „ej bi si art”, a przecież tam pisze ABC ARTE. Nie gniewam się :) ale raczej to się czyta A Be Ce Arte. Niby oczywiste... ale może nie do końca?


Logo serwisu czyli ruda rysica na tle złotego kamyka z czewonymi literami ABC ARTE. Piwnooka, uśmiechnięta kicia za lewym uchem ma pędzelek


ABC czyli coś podstawowego, jak pierwsze trzy litery alfabetu, o zgrozo słowo te po angielsku, znaczy... alfabet! Arte od słowa Arteterapia, albo sztuka po prostu. Czyli strona o podstawach sztuki... komiksowej, animacji, tekstowej... scenariusz, wiersze, opowiadania! ABC to też telewizja z oferty TVP, ale tym nie sugerowałam się, choć tam są animacje! Tylko niestety raczej odświeżane dawne tytuły audycji, wpakowane do jednego worka – jednego kanału telewizyjnego. Nawet program „Jedynaczka” się tam znalazł, co przecież z nazwy zakładało program dla dzieci na TVP1.

 

Co ciekawe, konstrukcje słowne „ABC ARTE” są bardzo popularne w nazwach na zagranicznych stronach o kulturze. To mnie bardzo zdziwiło. Zwłaszcza w przypadku publikacji w portugalskim czy hiszpańskim... Nie ma jednak innego (na razie) ABC ARTE po polsku! Pomijając nazwę jednej firmy od kominków. Niech się ucieszą, że robię im... reklamę! Dziwi mnie, bo myślałam, że nie odkryłam Ameryki, a tu taka heca kulturalna z tą nazwą dla www i fan page Facebook. Może skoro mam takiego farta, moje ABC ARTE, stanie się rozpoznawalna marką? Zapraszam do komentowania!

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)