ABC Arte Blog 

Wyszukiwarka


Stronka zawierająca masę przemyśleń 
Justy z zakresu:

- anime... bo lubię!
- manga... bo lubię! 
- komiks... bo rysuje!
- literatura... bo piszę!
- projekty własne... bo szukam mecenasów!
- refleksje... bo czasem mnie coś nachodzi!
- to co mnie denerwuje... samo przez się! 
- czym jest sztuka... filozofia jeszcze nikogo nie zabiła!
- dlaczego ABC ARTE?
- bo to jest istotne?
I gdzie indziej miałabym publikować
swoje spostrzeżenia?! 

Kliknj... na skróty po więcej informacji! 


15 lat z NSŚ

2015-07-01 16:42:10, komentarzy: 0

Ten wpis zacznie się bardzo fajnie – pierwsza fabuła Justy, a ja nie wiem, od czego zacząć. 15 lat z hakiem, a jak ktoś nie wierzy trudno.


Kinga, rysica Urszula, Bazyliszek, Pan Szczek  i inne postacie z serii NSŚ

 

Bardzo wiele powiedziałam już we filmiku, więc tylko mała dygresja. Dlaczego 1 Lipiec, a nie 1 Listopada? Bo to wakacje i dopóty miałam wakacje, wtedy miałam dogodny czas na tworzenie. Najlepiej poza domem. Che, che.


Data 1 Lipca 2000 to taki symbol, bo przecież nie w tym dniu wszystko wymyśliłam. Na upartego zaraz powiedziałabym X dzień 1999 rok, ale przecież głównie chodzi o fabułę stworzoną w małym zeszycie, po zebraniu postaci, których nie zdołałam wrzucić jeszcze do kosza, bo ja byłam bardzo wymagająca.

 

Zabawne jest to, iż pamiętam jeszcze starsze fabuły, przykładowo o takim skunksie chudym i grubym, a jeden z nich miał wiecznego pecha, bo stracił dziewczynę, później pojechał do miasta i nie jedne drzwi od PKP szarpały go za puszysty ogon. Ten skunks powrócił do Inspiracji z zupełnie innym CV, ale to świadczy o wyjątkowo dobrej woli rysowniczki...

 

Jak wspominałam o fan artach to nie dodałam jednego: rysując z pamięci nie pamiętałam wszystkich szczegółów i na przykład biały kot okazał się różowy z inna fryzurą i zaraz z nietypowym dla pierwowzoru wyglądem.


Siłą rzeczy, potem jeszcze raz oglądałam TV i zapominałam o błędach, bo one lądowały w koszu. Może za czwartym razem postać wyglądała jak kogoś, a potem poprawki poprawek, ale dziś po latach, zastanawiam się co to były za szczegóły... i dziś zrobiłabym inaczej!

 

W ten sposób wniosek jest prosty: ja chyba przeszłam w jedna skrajność w drugą, tylko czasem zastanawiam się czy nie powrócić do fanartów skoro moi bohaterowie nie mają takiego wzięcia...

 

Będę wdzięczna za komentarze. Nie rozpisuję się więcej, proszę o opinie na temat:

 

1. Co podoba się, lub nie podoba w moich postaciach, a zwłaszcza w serii Największy Skarb Świata?

 

2. Jak waszym zdaniem powinny potoczyć się losy opisywanych przeze mnie postaci?

 

3. Jaki nurt, styl przypominają te postacie i czy rzeczywiście udało mi się pójść swoją drogą, a może znów małpuję kogoś styl?

 

4. I tak na koniec! Przypominam o konkursach...

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Krótka historia wpisów na blogu... 


Created by ABC Arte 2019 :)